• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Британська розвідка пояснила, чому російські ВПС не змогли "захопити" українське небо

Російські повітряні війська під час війни проти України досі не змогли встановити контроль у небі через недостатньо високу кваліфікацію пілотів

Російські ВПС досі не змогли встановити контроль в українському небі
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Посилаючись на дані британської розвідки, міністерство зазначає, що російські ВПС досі не показували значних результатів в Україні.

"Їхня нездатність послідовно забезпечувати контроль над небом є одним із найважливіших факторів дуже обмежених успіхів російської кампанії. Вони не можуть отримати повну перевагу в повітрі та діють у небезпечному стилі, рідко проникаючи за лінію зіткнення", — вважають у Міноборони.

Деякі з основних причин таких труднощів перегукуються з причинами невдач сухопутних військ РФ. На думку розвідників, протягом багатьох років значна частина російської повітряної бойової підготовки, найімовірніше, була зорієнтована більшою мірою на те, щоб справити враження на вищих посадових осіб.

"Попри те, що Росія має разючий список відносно сучасних бойових літаків, ВПС не змогли розвинути інституційну культуру та навички, необхідні пілотам для ведення сучасної повітряної кампанії у західному стилі. Це призвело до того, що на сухопутні війська, які виснажуються, припадає більше навантаження, ніж планувалося, як і на крилаті ракети, запаси яких, ймовірно, закінчуються", — кажуть розвідники.

Як писала "ДС", за даними Генштабу ЗСУ на ранок 20 червня, на Авдіївському напрямку росіяни завдали авіаційних ударів літаками Су-25 в районах населених пунктів Шевченко та Вугледар. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua