• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Британська розвідка пояснила, навіщо Міноборони РФ "вчепилося" у Вугледар

Міністерство оборони Росії прагне досягти успіху у Вугледарі Донецької області, щоб конкурувати із досягненнями "Приватної військової компанії Вагнера"

Війна в Україні
Єдиного останнього помітного тактичного успіху Росія досягла на Бахмутському напрямку / Пресслужба МВД
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

"За останній тиждень спроби росіян штурмувати місто Вугледар у Донецькій області майже напевно сповільнилися. Це сталося після повторних, надзвичайно дорогих невдалих атак протягом попередніх трьох місяців", — кажуть у міністерстві.

Як зазначається, одним із факторів великих втрат РФ на цьому напрямку стало успішне прийняття Україною на озброєння дистанційних протиброньових мінних систем. За даними британської розвідки, у деяких випадках Україна запускала міни позаду російських підрозділів, що наступали, викликаючи безлад, коли російська техніка намагалася відійти.

Міноборони вважає, що єдиного останнього помітного тактичного успіху Росія досягла на Бахмутському напрямку, де домінують сили ПВК "Вагнер", які зараз ведуть публічну ворожнечу з Міністерством оборони Росії.

"Існує реалістична ймовірність того, що Міноборони Росії було наполегливим у своєму прагненні досягти успіху у Вугледарі, частково тому, що воно хоче, щоб його власний успіх конкурував із досягненнями "Вагнера"", — мовиться у зведенні.

Як писала "ДС", у Пентагоні заявили, що питання захисту Бахмута Донецької області чи відступу від міста вирішуватиме лише українське керівництво та військове командування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua