• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Британська розвідка назвала головний елемент російських ударів по Україні

Іранські дрони-камікадзе були ключовим елементом російської кампанії із завдання дальніх ударів по Україні

Дрони
Британська розвідка назвала головний елемент російських ударів
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Як зазначається, партнерство РФ з Іраном останніми роками зміцнилося, чому сприяло вторгнення Москви до України. Міжнародна ізоляція змусила Росію перенаправити зовнішньополітичні зусилля у бік раніше менш бажаного партнерства, щоб отримати дипломатичну, економічну та військову підтримку.

Іранська допомога Росії у війні проти України включала сотні безпілотних літальних апаратів та артилерійські боєприпаси. Дрони-камікадзе були ключовим елементом російської кампанії із завдання дальніх ударів по Україні

За інформацією британської розвідки, угода тепер розширена і включає збирання та виробництво цих безпілотників за ліцензією на підприємстві в Росії.

Російсько-іранські дипломатичні та економічні зв'язки також активізувалися. Взаємодія РФ з Іраном через багатонаціональні форуми, вважають аналітики розвідки, майже напевно посилиться після нещодавнього вступу Ірану до Шанхайської організації співробітництва та його запрошення приєднатися до економічного форуму БРІКС.

В Ірані також нещодавно заявили, що Росія інвестувала до країни 2,76 млрд доларів у 2022-2023 роках.

"Економічні зв'язки, швидше за все, поглиблюватимуться, оскільки Росія прагне пом'якшити наслідки санкцій", — зазначають у Міноборони.

Як писала "ДС", Міністерство оборони Росії оприлюднило відео з фронту в Україні, на якому було помічено ракети для РСЗВ "Град" іранського виробництва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua