• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Буданов розповів про "російський слід" в нападі "ХАМАС" на Ізраїль: подробиці

У Головному управлінні розвідки Міноборони бачать ознаки причетності РФ до нападу терористів "ХАМАС" за Ізраїль

Кирило Буданов
Кирило Буданов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв'ю "Українській правді", передає "ДС".

На питання, чи є в нападі на Ізраїль "російський слід", він відповів ствердно.

"Так. Перш за все нам чітко відомо, що трофейна зброя з України все-таки передавалася росіянами угрупованню "ХАМАС". Здебільшого це піхотне озброєння. Є деяка інформація про те, що щось заходило до "Хезболли", але наразі достовірно нам це невідомо", — сказав Буданов.

Керівник ГУР також звернув увагу на "неприроднє" використання дронів.

"Всі могли бачити відео у соцмережах – абсолютно, скажімо так, природню для нашого регіону і абсолютно неприродню для Близького Сходу тактику, коли використовувалися FPV-дрони проти бронетехніки. Це ноу-хау все-таки нашої війни. Ніхто інший, як люди, які пройшли наш театр воєнних дій, не могли такого робити. Оскільки там не було нас, значить, це були росіяни", — переконаний Кирило Буданов. 

Він назвав і ще два факти.

"Перше: трошки біль ніж за тиждень до початку цих дій на території Лівану почала офіційно мовити російська станція "Супутник" арабською мовою. Це мовлення в абсолютно пропагандистському стилі з явними російськими наративами. Друге: 24 вересня російський космічний апарат, який здатен вести радіоелектронну розвідку та перехоплення супутникових сигналів, був переміщений на геостаціонарну орбіту Ізраїля", — розповів очільник управління. 

Він нагадав, що 22-24 вересня був офіційний візит російської військової делегації в Іран.

"Нам відомо, що було кілька, скажімо так, побажань з іранської сторони. Одне з них стосувалося розширення спроможностей щодо розвідувальної інформації. Тепер зрозуміло, яку саме розвідувальну інформацію почали росіяни надавати всім зацікавленим сторонам. Наголошую, що тут не один Іран, а всі зацікавлені сторони", — зазначив Буданов.

Як писала "ДС", Кирило Буданов прогнозує нові ракетні удари по енергосистемі України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua