• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Бєланов: УАФ і Павелко досягли ізоляції російського футболу, і хіба не зрозуміло тепер, чому стільки галасу?

Відомий український футболіст, володар "Золотого м'яча-1986" Ігор Бєланов висловив свою думку про підсумки 2022 року для українського футболу. Він зазначив, що незважаючи на війну, українські футбольні команди мають здобутки. А однією із головних перемог УАФ Бєланов назвав ізоляцію російського футболу на міжнародній арені

Ігор Бєланов
Ігор Бєланов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук, передає "ДС".

"Йде 2022 рік. Тяжкий, військовий, несправедливий щодо України з одного боку і дуже відвертий — з іншого. Він показав нам, на чиєму боці весь цивілізований світ. А всьому світу показав, що в любові українців до своєї країни немає фальші", — Написав він.

За його словами, "звичайно ж, складним цей рік був і для футболу".

"Хто, наприклад, у березні міг взагалі думати про те, що футбол в Україні буде? Але ми в УАФ змогли побороти всі виклики і наші команди не залишилися без досягнень. Юнацька збірна з футзалу, наприклад, досягла цього року свого найкращого результату на чемпіонатах Європи. А наша жіноча команда з пляжного футболу взяла участь у першому історичному Мундіалі-2022 і посіла почесне третє місце. А український арбітр Катерина Монзуль — вона ж стала другою у світовому рейтингу серед своїх колег-2022!", — зазначив легендарний футболіст.

Він додав, що не всі перемоги України цього року було здобуто саме на футбольному полі.

"Я вважаю одним із головних досягнень, той факт, що УАФ та її президент Андрій Павелко домоглися ізоляції російського футболу на міжнародному рівні. Команди з Росії були усунені від усіх міжнародних змагань, їх виключили з єврокубків, заявки Росії на проведення Євро у 2028 та 2032 році були визнані УЄФА неприйнятними, російську збірну усунули від матчів ЧС та від виступів у Лізі націй", — перерахував Ігор Бєланов.

"Пізніше УАФ з ініціативи Андрія Павелка зажадала від УЄФА не допустити збірну РФ до жеребкування відбору Євро-2024. А перед цим УАФ вимагала від збірної Боснії та Герцеговини відмовитися від поєдинку з росіянами, і матч у підсумку не відбувся… Цей список можна продовжувати" — додав він.

Володар "Золотого м'яча-1986" зазначив, що причину атак на УАФ бачить якраз у тому, що українській Асоціації вдалося ізолювати росіян.

"P.S. Тепер зрозуміло, чому Павелко раптом різко став неугодним певним силам? Чому кинуто такі божевільні ресурси, щоб позбавити Україну впливу на світовий футбольний порядок денний? Сподіваюся, це стане зрозуміло і тим, кому під силу протистояти цим атакам на український футбол", — написав Бєланов.

Нагадаємо, що наприкінці року, за даними ЗМІ, в УАФ треті особи планували переворот та зміну керівництва Асоціації за допомогою засобів організації псевдозасідання виконкому. На цю загрозу в УЄФА відреагували суворим попередженням щодо виключення України з міжнародних футбольних органів.

    Реклама на dsnews.ua