• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Мета Юрія Швеця - створити розкол між ГУР та ЦРУ, класична тактика КДБ, - OpsLens

Колишній офіцер КДБ Юрій Швець, який живе у США та часто коментує війну в Україні, навмисно вносить розкол між українськими та американськими спецслужбами

Юрій Швець
Юрій Швець
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у статті "Хто такий Юрій Швець?" на OpsLens, переклад якої опублікований на сайті Depo.ua.

"Швець використовує свій канал YouTube для просування токсичної теорії змови в стилі КДБ. Його приголомшливі висловлювання, які протиставляють керівника ГУР Буданова та директора [ЦРУ] Бернса, перетворюються на безладну тезу про Буданова, роль Кірєєва та Бернса. Він навмисно спотворює правду, відволікаючи увагу від загальної картини, яка полягає в тому, що ГУР відіграв важливу роль у перемозі в битви за Київ. Крім того, він пропускає важливу цитату американського чиновника у Washington Post, яка підтверджує активну співпрацю між американськими та українськими розвідниками. Схоже, його мета полягає в тому, щоб створити розкол між ГУР та ЦРУ – класична тактика КДБ – шляхом об’єднання двох сюжетних ліній, які не мають реального зв’язку", — йдеться у статті.

Автор матеріалу, Барт Марсуа, наводить як приклад коментарі Швеця щодо оприлюднення нових фактів про загибель Дениса Кірєєва. Швець аналізує публікації з цього приводу у двох впливових виданнях — The Wall Street Journal та Washington Post – і робить, на думку автора, хибний висновок про начебто протиріччя інформації ГУР та ЦРУ.

В матеріалі зазначається, що насправді українські та західні військові розвідувальні організації тісно співпрацюють проти російського вторгнення. І наголошується, що Швець як "етнічний українець, колишній радянський розвідник, використовував будь-яку нагоду, щоб критикувати українські служби безпеки, замість того, щоб критикувати російську агресію".

"Якби Швець не був професійним шпигуном, який навчався в КДБ, було б легко відкинути його незв’язний наратив як безцільну теорію змови, спрямовану лише на отримання переглядів і кліків. Але весь його підхід тхне тактикою КДБ, вдосконаленою протягом століття, щоб вбити клин між союзниками", — робить висновок автор матеріалу.

    Реклама на dsnews.ua