• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Частину Запорізької АЕС контролюють "кадирівці"

Частина Запорізької атомної електростанції знаходиться під контролем бойовиків СОБР "Ахмат", які підпорядковуються президентові Чечні Рамзану Кадирову

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Центру національного спротиву, передає "ДС".

"Росія намагається якнайшвидше підключити Запорізьку АЕС у свою енергосистему… Так званим генеральним директором АТ "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС" (незаконне підприємство утворене окупантами для управління ЗАЕС, входить у структуру корпорації "росатом") призначено Романєнко Алега Євгеньєвича, який донедавна обіймав посаду головного інженера Балаковської АЕС (Саратовська обл. РФ). Даний росіянин незаконно перебуває на Запорізькій АЕС ще з березня", — зазначили у Центрі.

Наразі окупанти поспішно проводять заходи щодо переведення системи зберігання відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС на російські стандарти, а також пристосовують усі реактори для використання російських паливних збірок. Наразі чотири із шести ядерних реакторів ЗАЕС працюють з використанням паливних збірок американської компанії Westinghouse Electric Company.

У Центрі повідомили, що окупанти силою змушують працівників Запорізької АЕС підписати "трудовий договір" із підконтрольною росіянам "керуючою компанією". У разі відмови працівникам погрожують забороною перебування на території станції. Персоналу заборонили залишати межі окупованого регіону.

Крім того, окупанти постійно посилюють охорону на території станції, зросла кількість постів. Відомо, що з недавніх пір частину станції контролює СОБР "Ахмат", підконтрольний особисто Рамзану Кадирову. Бандформування розмістило свою техніку та озброєння безпосередньо у турбінних залах №1 та №2.

Як повідомляла "ДС", раніше гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС після своїх візитів до РФ та України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua