• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Через рекордне маловоддя Дністровська ГЕС майже удвічі скоротила виробництво

Виробництво електроенергії на Дністровській ГЕС скоротили майже вдвічі через історично низький рівень води на Дністровському водосховищі

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Укргідроенерго, передає "ДС".

"Критично низький рівень води у Дністровському водосховищі впливає на роботу компанії", — йдеться у повідомленні.

За 28 днів липня цього року приплив до Дністровського водосховища дорівнював 64 куб. м/с, що становить лише 19% місячної норми та 99% забезпеченості, вказали в Укргідроенерго. "І це найменше середнє значення припливу води у липні за весь період експлуатації Дністровського водосховища, починаючи з 1985 року. Таку інформацію дає Укргідрометцентр", — додали у компанії.

Як вказано, за останню декаду липня середньодобовий приплив води до Дністровського водосховища зменшився більше ніж втричі у порівнянні з середніми значеннями за багато років.

"Мала водність призвела до того, що у липні місяці поточного року виробіток електроенергії на Дністровській ГЕС зменшився на 43% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року", — зазначили в Укргідроенерго.

При цьому Укргідроенерго, як вказано, забезпечило у липні екологічні скиди в нижній б’єф з Дністровського водосховища.

"У зв’язку з природними явищами засухи та маловоддя, компанією було скориговано стратегію торгівлі, оскільки найважливішим є забезпечення санітарного попуску та економія водних ресурсів", — коментує ситуацію заступник генерального директора з комерційної діяльності Богдан Сухецький.

Також, за інформацією Укргідрометцентру, враховуючи довгостроковий прогноз погоди, можна очікувати і у подальшому збереження низького припливу з тенденцією до зниження, що призведе до зменшення виробітку електроенергії на Дністровській ГЕС в порівнянні з попередніми роками та подальшого зниження рівнів в Дністровському водосховищі для забезпечення мінімальних екологічних попусків в нижній б’єф.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua