• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Червоний Хрест може виключити Росію за крадіжку, — омбудсмен

Керівництво Міжнародної федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця серйозно поставилося до ініціативи України щодо виключення російського національного комітету Червоного Хреста з організації

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець, повідомляє "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

"Росіяни використовують незаконно (і фактично вкрали) майно національного комітету Червоного Хреста України, яке вони забрали на території Криму. Друге. Вони офіційно збирають допомогу військовим російської армії. Це прямо заборонено принципами діяльності Міжнародної федерації Червоного Хреста", – пояснив омбудсмен.

За його словами, після цього звернення до України спеціально приїжджав керівник секретаріату Міжнародної федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, а згодом президент цієї організації в онлайн-форматі також поспілкувався з українським омбудсменом.

"Вони поставилися, на мій погляд, максимально серйозно до моїх слів і до моєї пропозиції. Я очікую, що вони щось запропонують. Можливо, це буде якийсь проміжний варіант", — розповів Лубинець.

Як повідомляла "ДС", 8 грудня Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відвідав українських військовополонених, яких утримує влада Росії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua