• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Червоний Хрест приїхав до українських військовополонених

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відвідав українських військовополонених, яких утримує влада Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті МКЧХ, передає "ДС".

Делегати МКЧХ відвідали також російських військових, які опинились в українському полоні.

За заявою пресслужби Червоного Хреста, делегати перевірили стан військовополонених та поводження з ними, щоб "передати новини їхнім сім'ям".

Йдеться і про гуманітарну допомогу полоненим, а саме книг, предметів особистої гігієни, ковдр та теплого одягу.

"Такі відвідини є важливим кроком вперед у справі збереження людяності в умовах жорстокості міжнародного збройного конфлікту. Ми можемо перевірити, як поводяться з військовополоненими, і переконатися, що сім'ї отримують оновлену інформацію. Я очікую, що ці відвідування призведуть до більш регулярного доступу до всіх військовополонених", — заявила президентка МКЧХ Мір'яна Сполярич.

Додамо, що минулого тижня Червоний Хрест провів два дні в українських військовополонених, а цього тижня делегати були там ще один день.

Представники Комітету відвідали російських військовополонених у той самий період. До кінця місяця МКЧХ планує більше відвідин.

"Команди МКЧХ зв'язуються із родинами військовополонених, щоб поділитися новинами від їхніх близьких. Більшість з них є короткими нотатками про кохання та особисті новини. Дехто просить членів сім'ї не хвилюватись. Інші просять у них сигарети, шкарпетки та солодощі", — йдеться у джерелі.

У МКЧХ назвали повідомлення та новини з місць утримання полонених "рятувальним колом для їхніх родичів, що страждають".

У Комітеті зазначили, що військовополонені - головний пріоритет МКЧХ.

"Ми не заспокоїмося, доки не побачимо всіх військовополонених", — сказала Сполярич, звертаючись до їхніх родин.

У Комітеті нагадали, що всі військовополонені мають право на регулярні побачення з делегатами МКЧХ, що гарантує Третя Женевська конвенція.

"Хоча недавні візити є важливим прогресом, МКЧХ має бути наданий безперешкодний доступ для неодноразового відвідування всіх військовополонених наодинці, де б вони не містилися", — наголосили в пресслужбі Комітету.

На сторінці сайту надано контакти працівників МКЧХ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua