• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Червоний Хрест "взяв на олівець" захисників Маріуполя , які виходять з "Азовсталі"

Міжнародний Комітет Червоного Хреста веде реєстр українських військових, зокрема поранених, які виходять із заводу "Азовсталь". Завдяки реєстрації організація має допомагати захисникам підтримувати зв'язок із рідними

Українські військові, які понад 80 днів захищали Маріуполь, 17 травня 2022 року
Українські військові, які понад 80 днів захищали Маріуполь, 17 травня 2022 року
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), передає "ДС".

Організація розпочала реєстрацію 17 травня — на другий день операції з порятунку українських військових. Уже зафіксували "сотні військових".

Під час реєстрації військові мають надати особисті дані: ім'я, дату народження та найближчого родича. Ця інформація дозволяє Червоному Хресту відстежувати тих, кого захопили, та допомагати їм підтримувати зв'язок із рідними.

Зазначається, що МКЧХ не перевозить військовополонених до місць їх утримання, а лише реєструє їх. Відповідно до мандата, наданого МКЧХ державами згідно з Женевськими конвенціями 1949 року, організація повинна мати негайний доступ до всіх військовополонених у всіх місцях їхнього утримання. МКЧХ має бути дозволено опитувати військовополонених без свідків, а тривалість і частота цих відвідувань не повинні бути надмірно обмежені.

Як повідомляла "ДС", увечері 16 травня з комбінату "Азовсталь" у Маріуполі вдалося евакуювати понад 50 тяжко поранених українських військовослужбовців та ще 211 людей через гуманітарний коридор. Після стабілізації їхнього стану планується обмін на російських військовополонених. Продовжується робота над наступними етапами гуманітарної операції. Поранених військових вивезли до окупованого Новоазовська Донецької області, а гуманітарний коридор був направлений до Оленівки.

У Держдумі Росії запропонували заборонити обмін військових злочинців та нацистів, до яких у РФ відносять бійців "Азова".

Слідчі Слідчого комітету Росії проведуть допити бійців українського полку "Азов", взятих у полон на комбінаті "Азовсталь" у Маріуполі.

За даними ЗМІ, понад 250 українських військових, які захищали завод "Азовсталь" та Маріуполь, були вивезені окупантами до колонії у підконтрольній терористам "ДНР" Оленівці.

Пізніше ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін висловився за "міжнародний трибунал" над українськими військовими з "Азовсталі". Пушилін також заявив, що серед українських військових з Маріуполя немає командирів високого рангу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua