• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Чи намагатиметься РФ сунутися через Дніпро: оцінка британської розвідки

І Сили оборони, і окупанти, ймовірно, прагнуть зберегти присутність у районах островів на Дніпрі та на Кінбурнській косі

Війна в Україні
Сторони прагнуть зберегти присутність у районах островів на Дніпрі та на Кінбурнській косі / Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС",

Як зазначається, після вибиття окупантів із західного берега Дніпра в листопаді на складній мережі островів та водних шляхів тривали бойові та розвідувальні дії. За даними британської розвідки, російська війська майже напевно використовували малі човни, щоб спробувати зберегти присутність на ключових островах, а Україна неодноразово успішно била далекобійною артилерією. 

"Обидві сторони, ймовірно, також розгорнули невеликі групи на Кінбурнській косі, яка контролює затоку Дніпра", — кажуть у Міноборони. 

На переконання британців, і Сили оборони, і окупанти, ймовірно, прагнуть зберегти присутність у цих районах, щоб контролювати морський доступ до стратегічно важливої річки Дніпро та попереджати про будь-які спроби супротивників розпочати масштабний напад через річку.

"Малоймовірно, що Росія намагатиметься штурмувати Дніпро: швидше за все, це буде надзвичайно складно та дорого", – вважають у міністерстві.

Як писала "ДС", за добу 7 лютого Сили оборони України відбили атаки російської армії в районах 22 населених пунктів Луганської та Донецької областей. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua