• USD 36.6
  • EUR 38
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Чи є ризик затоплення через пошкодження Каховської ГЕС: оцінки британської розвідки

Тікаючи з правого берега Дніпра у Херсонській області, російські військові пошкодили дамбу Каховської ГЕС, але наразі загрози затоплення немає

Каховська ГЕС
Фото: "Укргідроенерго"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у зведенні Міністерства оборони Великої Британії, передає "ДС".

Як зазначається, Каховська дамба є однією з двох основних пунктів перетину доріг у нижній течії річки Дніпро. ЗСУ із серпня завдавали високоточних ударів по переправі, аби відрізати логістику ворога.

Проте 11 листопада окупанти під час відступу підірвали міст, щоб перешкодити майбутньому контрнаступу ЗСУ. За даними британської розвідки, три прольоти автомобільного та залізничного мостів на північному кінці дамби були зруйновані, тому пересуватися нею стало неможливо.

"Проте три водозливні шлюзи під цією ділянкою дамби залишилися в основному неушкодженими. Нинішній рівень загрози навряд чи призведе до серйозних повеней нижче за течією", — ввважають у Міноборони.

Як писала "ДС", 15 листопада ЗМІ повідомляли, що співробітники окупаційної "адміністрації" Нової Каховки Херсонської області залишили місто, а Каховська ГЕС припинила вироблення електроенергії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua