• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Чиновники збрехали у деклараціях на суму понад 1,2 млрд грн, — НАЗК

У 2021 році агентство повністю перевірило 1026 декларацій – минулого року чиновниками було подано 119 декларацій із ознаками кримінальних правопорушень. У зв'язку з цим було зареєстровано 56 виробництв

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомило Національне агентство із запобігання корупції, передає "ДС".

У 2021 році агентство повністю перевірило 1026 декларацій та виявило неправдиві відомості на суму понад 1,2 млрд гривень.

Порушення було знайдено у кожній третій декларації, що передбачає кримінальну чи адміністративну відповідальність.

Як повідомлялося, ознаки кримінальних правопорушень виявлено у 119 деклараціях. У цих документах співробітники НАЗК виявили нестикування на 1,1 млн гривень. У цьому списку зазначені 2 декларації суддів КСУ та 19 декларацій нардепів.

Найбільше неправдивих відомостей на 73 млн гривень НАЗК виявило у декларації нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Матеріали про виявлені ознаки кримінальних правопорушень передано до відповідних органів.

Також минулого року виявлено непідтверджені активи на загальну суму 84,8 млн гривень в 11 протоколах, серед яких ексзамглави ДБР та нардеп.

Ознаки адміністративного правопорушення було виявлено у 171 декларації. Серед них – судді КС та ВС, 2 міністри та 16 нардепів.

Як повідомляла "ДС", Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) під час перевірки декларації за 2020 рік виявило у кума президента Росії і нардепа Віктора Медведчука незадекларованої нерухомості та автомобілів вартістю понад 73 млн гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua