• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Цілком можливо: Генерал США допускає деокупацію Криму до кінця літа

За наявності ракет далекого радіуса дії Україна може звільнити Крим до кінця літа, а Донбас – наступного року чи навіть раніше

Бен Годжес
Бен Годжес
Реклама на dsnews.ua

Про це екскомандувач військ США в Європі генерал Бен Годжес заявив у коментарі Укрінформу, передає "ДС".

"Ми збираємося зробити все можливе, щоб Україна перемогла цього року. Цілком можливо принаймні те, що Україна звільнить Крим до кінця літа", — сказав він.

Водночас, Годжес зазначив, що звільнення Криму в такі терміни можливе за умови, якщо партнери нададуть необхідну зброю, передусім високоточну зброю великого радіуса дії. ЗСУ повинні мати можливість стріляти на 150-300 кілометрів, і щоб ракета впала рівно в ціль, тоді російський Чорноморський флот просто змушений буде залишити півострів, сказав генерал.

Годжес назвав Крим "вирішальним місцем", тоді як Донбас – просто "важливим". Він наголосив, що Україна не буде в безпеці, поки Росія утримує півострів. Він пояснив, що допоки росіяни в Криму, Україна не зможе використовувати порт Маріуполя. І навіть в Одесі стоять 140 суден, які чекають на можливість вийти з порту, але не можуть.

"Ми маємо допомогти Україні повернути Крим. Цього року. Ми хочемо, щоб це сталося, і маємо дати все необхідне", — заявив Годжес.

На його переконання, тим, що змінить правила гри, стане не якась специфічна зброя, будь-то танки або літаки, а ухвалення партнерами рішення, що Україна має перемогти. Щодо танків, він зазначив, що Україна має у розпорядженні власні, ті, що захопила в російської армії, а згодом і західні. ЗСУ все це використовує дуже добре, і танки допоможуть ізолювати Крим.

Годжес також висловив думку, що, тримаючи російські сили навколо Бахмута, ЗСУ можуть ізолювати Крим.

Нагадаємо, заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд раніше заявляла, що Сполучені Штати вважають Крим територією України, перетворену Росією "на величезну військову базу", і не стануть суперечити рішенням української сторони атакувати російські військові об’єкти на півострові.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua