• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Цирк в суді: Паша-"Мерседес" залишиться під арештом

Соломʼянський районний суд міста Києва 29 травня продовжив запобіжний захід митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Української православної церкви Московського патріархату, колишньому наміснику Києво-Печерської лаври Павлу (Петру Лебідю) у вигляді цілодобового домашнього арешту із зобов'язанням носити електронний браслет до 1 липня

Реклама на dsnews.ua

Суд задовольнив клопотання прокурора, повідомляє "ДС" з посиланням на "Суспільне".

"Просимо до 1 липня продовжити домашній арешт, за підозрою Петра Лебідя, у виправдовуванні збройної агресії (Росії — ред.) і принижуванні громадян у зв‘язку з релігійними переконаннями. Досудове розслідування триває, під час слідчих дій, встановлено, що може впливати на свідків", — зазначив у клопотанні прокурор Євген Завістовський.

Митрополит Павло відреагував на клопотання, звернувшись до прокурора і слідчого СБУ.

"Вам не стидно, що ви пишете? Одному і другому", — зауважив він.

Під час засідання він заперечував зв’язки з Московським патріархатом, а також висловлював обурення через прізвисько "Паша Мерседес".

"Те, що нам приліпили прокурори Московський патріархат, і те, що я розпалюю ворожнечу — неправда. Ми ісповідуємо миролюбство. Я не згідний з прокурором. Я за два місяці нічого не порушував. Я за державу вболіваю, хочу закінчення російської агресії. Мені цікаво, чому я "Мерседес"? Я ніколи не був ворогом. На основі чого мені приписують запобіжний захід? Я зрозумів, що це політичне (питання — ред.)", — заявив митрополит.

Адвокат Микита Чекман просив у суду призначити запобіжний захід у вигляді особистого зобов‘язання, а також зняти з підозрюваного електронний браслет з огляду на нібито стан здоров’я митрополита.

"Петро Лебідь потребує постійного обстеження у зв‘язку з цукровим діабетом. Підозра не обґрунтована і роблять це, щоб усунути Лебідя з поста очільника Лаври. Він має бездоганну репутацію, його зусиллями відбудовано монастир. Цілодобовий домашній арешт прирівнюється до тримання під вартою. Підстав для продовження немає", — стверджував Чекман.

Підозрюваний Петро Лебідь розповів, що вночі йому начебто дзвонили, щоб той перейшов до ПЦУ.

"Вночі був дзвінок з перекладачем, якщо ви перейдете до (голови Православної церкви України, митрополита — ред.) Епіфанія, усі обвинувачення знімуть. Я не йду на компроміси з Богом. У мене є УПЦ, і прошу більше мені не дзвонити вночі. Я прошу, щоб не було браслету, і їздити хоча б два рази на місяць в Лавру", — сказав у суді Петро Лебідь.

Як повідомляла "ДС", 1 квітня екснамісник Києво-Печерської Лаври митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) заявив, що Служба безпеки України проводить у його будинку обшуки та вручила йому підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та виправдання збройної агресії РФ проти України.

1 квітня Шевченківський районний суд обрав запобіжний захід для Павла Лебедя у вигляді 60 діб домашнього арешту.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua