• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

CNN оприлюднив запис розмови між Джуліані, Єрмаком і Волкером

Видання CNN отримало аудіозапис телефонної розмови, яка відбулася в липні 2019 року, між колишнім адвокатом експрезидента Дональда Трампа Руді Джуліані, американським дипломатом Куртом Волкером і Андрієм Єрмаком

Реклама на dsnews.ua

На той час Єрмак був помічником президента України Володимира Зеленського, інформує "ДС".

Зазначається, що запис, отриманий CNN, свідчить, як Джуліані безжально тиснув і умовляв український уряд у 2019 році "розслідувати необґрунтовані змови проти тодішнього кандидата Джо Байдена".

Повідомляється також, що дзвінок був передвісником "сумнозвісної розмови" Трампа із Зеленським, і обидві розмови пізніше стали центральною частиною першого імпічменту Трампа.

Дзвінок почався з того, що Джуліані пояснив кілька заплутаних теорій змови про дипломатичні угоди Байдена в Україні та нібито втручання України у вибори США 2016 року. Джуліані просував багато з цих теорій навіть після того, як Волкер попередив його, що українські чиновники, які постачали йому інформацію, не заслуговують на довіру, і сказав, що корупційні претензії до Байдена "просто не заслуговують на довіру", згідно зі свідченнями Волкера під час розслідування.

Під час приблизно 40-хвилинної розмови Джуліані неодноразово говорив Єрмаку, що Зеленський повинен публічно оголосити про розслідування можливої ​​корупції Байдена в Україні і заяви про те, що Україна втрутилася у вибори 2016 року, щоб нашкодити Трампу (ці окремі твердження не відповідають дійсності), пише "Українська правда".

Згідно з записом, Джуліані сказав, що "все, що нам потрібно від президента (Зеленського), — це сказати: я поставлю чесного прокурора, він проведе розслідування і відкопає докази, які наразі існують, і чи є інші докази причетності до виборів 2016 року, а потім справа про Байдена має бути припинена… Хтось в Україні повинен поставитися до цього серйозно".

Джуліані навіть сказав, що дипломатичні відносини між США та Україною покращаться, якщо Зеленський запустить розслідування. Під час розмови Джуліані і Волкер припустили, що публічне оголошення може розчистити шлях для візиту Зеленського в США або для особистих зустрічей з Джуліані.

Під час розмови Єрмак терпляче слухав і намагався перенаправити розмову на офіційні дипломатичні питання, наприклад, призначити Зеленському дати його першого офіційного візиту в США. Але він також дав сигнал американцям на лінії, що він буде працювати, щоб рухатися вперед в "розслідуваннях".

"Я абсолютно впевнений, що як тільки будуть затверджені дати майбутнього візиту президента Зеленського в США, я готовий особисто взяти на себе контроль над підготовкою. І, звичайно, я буду готовий приїхати, і ми можемо (бути), особисто сісти і детально обговорити всі питання, все це розслідування, яке ви перерахували в нашій бесіді", — сказав Єрмак.

CNN пише, що після цього тон американців змінився — Джуліані і Волкеру сподобалося те, що вони почули. Волкер згадав, що Трамп повинен незабаром поговорити з Зеленським і привітати його з парламентською перемогою.

"Я впевнений, що Зеленський це скаже", — сказав Єрмак, маючи на увазі прохання Джуліані і Волкера про те, щоб Зеленський згадав розслідування під час його майбутньої розмови з Трампом.

Джуліані сказав Єрмаку: "Я не говорю (Зеленському), що сказати", хоча він кілька разів дуже чітко сказав, що Зеленський повинен оголосити про конкретні розслідування, які хотів Трамп.

Джуліані не відповів на прохання CNN прокоментувати новий аудіозапис. У минулому він заявляв, що не зробив нічого поганого в Україні і просто переслідував інтереси свого клієнта, тобто Трампа.

Зазначимо, що часткова стенограма телефонної розмови Джуліані та Єрмака була вперше опублікована BuzzFeed News в квітні, а журнал Time першим опублікував деякі ключові витяги з розмови в лютому.

Раніше стало відомо, що колишній спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер тепер є працівником лобістської компанії, яка відстоює інтереси російського газопроводу "Північний поток-2".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua