• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 41
Спецпроєкти

Денісова хоче отримати списки примусово вивезених до Росії українців

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до російської омбудсменки Тетяни Москалькової щодо надання списків примусово вивезених до РФ українців

Людмила Денісова
Людмила Денісова
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Денісової у Facebook, передає "ДС".

"Подала запит до Уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової щодо надання списків українців, які примусово були вивезені до Росії", — написала Денісова.

Кажучи про кількість вивезених українців, омбудсменка називає цифру в пів мільйона людей. Перші 90 тисяч, за її даними, забрали з Донецької та Луганської областей ще 18 лютого, до початку вторгнення.

Спершу, за словами Людмили Денісової, люди потрапляють до так званих "фільтраційних таборів" у Донецькій області. Потім їх везуть автобусами до російського Таганрога, а звідти вже потягами розвозять по Росії – до Омської, Томської областей, Пермського краю. Є випадки вивезення українців на Сахалін.

Омбудсменка каже, що за якийсь час після перетину кордону зв’язок із вивезеними обривається, у них забирають телефони та надають документ про те, що вони два роки не можуть виїхати з території РФ додому.

Як писала "ДС", Людмила Денісова казала, що 90 тис. громадян України, Молдови та Росії вивезено з Херсонської області до РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua