• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Денісова "писала листи" замість передачі матеріалів про зґвалтування у прокуратуру, - Венедіктова

Ексомбудсманка Людмила Денісова не передавала матеріали щодо зґвалтувань, про які вона інформувала в соціальних мережах, до прокуратури. Натомість уповноважена "надсилала листи"

Генпрокурор Ірина Венедіктова
Генпрокурор Ірина Венедіктова
Реклама на dsnews.ua

Про це Генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила виданню "Бабель", передає "ДС".

"Пані Денісова матеріали не передає. Вона звертається до нас з листами про такі-то і такі-то конвенції, будь ласка, вивчайте такі конвенції. Вона присилає нам листи, але не матеріали. Це різні речі. Ми, звичайно, беремо її інформацію до відома", — відповіла Венедіктова.

Вона не змогла сказати, скільки саме проваджень щодо сексуального насильства нині зареєстровано, але уточнила, що ті злочини, які були скоєні в умовах війни, розглядаються як воєнні та не мають строків давності.

Щодо складності розслідування таких злочинів в умовах війни Венедіктова зазначила: "Коли неможлива медична експертиза, ми можемо провести інші експертизи, які теж свідчать про злочин. Це можу бути психіатрична експертиза та показання свідків".

Вона додала, що при розслідуванні таких злочинів важливо, щоб жертва почувала себе захищеною і мала сили говорити про деталі з правоохоронцями.

Нагадаємо, 31 травня народні депутати висловили недовіру Уповноваженому з прав людини Людмилі Денісовій, зібравши відповідні підписи у Раді. Пізніше цього ж дня її звільнили.

За словами Денісової, цей механізм порушує Конституцію, закони України та міжнародне право. Ексомбудсманка має намір оскаржити у суді звільнення з посади.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua