• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Денісова розповіла, скільки українських політв'язнів незаконно утримують у Росії та ОРДЛО

Загалом у Російській Федерації та на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримуються 444 політв’язні та заручники

Людмила Денісова
Людмила Денісова
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Уповноваженої ВРУ з прав людини Людмили Денісової у Telegram, передає "ДС".

"Вітаю ухвалення Верховною Радою України Закону України "Про соціальний і правовий статус осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей" (№6104), який передбачає створення реєстру політв’язнів. Нарешті правовий статус 444 політв’язнів та заручників врегульовано", — поінформувала Денісова.

За її словами, цей Закон визначає підстави та процедури встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також передбачає низку соціальних гарантій.

Зокрема, цей документ закріплює можливість надання медичної та реабілітаційної допомоги, санаторно-курортного лікування особам, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Окрім того, після звільнення цих осіб передбачається відшкодування витрат на професійну правову допомогу, яка надавалася для захисту їхніх прав і законних інтересів.

Також Уповноважений ВРУ з прав людини поінформувала, що з цих незаконно утримуваних 444 осіб РФ наразі за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 українців, з яких 121 перебуває в ув’язненні (15 – в тимчасово окупованому Криму, 106 – на території РФ) та дев'ять осіб позбавлені права на свободу пересування.

"76 осіб уже засуджено на тривалі терміни, решта – 45 осіб перебувають під судом і слідством", — написала український омбудсман.

Окрім того, за даними Денісової, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей у незаконному полоні перебуває 314 українців, з них 33 — жінки та 44 — військовослужбовці. Серед цих ув’язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, громадські журналісти та правозахисники, зазначила вона.

"За кожним прізвищем у списку – людина зі своєю історією. Наш обов’язок – повернути на Батьківщину кожного з них", — поінформувала Денісова.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua