• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Депутат від ОПЗЖ та "тіньовий господар" Бердянська виявився громадянином Росії, - ЗМІ

Журналісти стверджують, що народний депутат, член ОПЗЖ Олександр Пономарьов – громадянин Росії та є ним вже понад 17 років

Народний депутат, член ОПЗЖ Олександр Пономарьов;
Народний депутат, член ОПЗЖ Олександр Пономарьов;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розслідуванні журналістів "Схем", передає "ДС".

Розслідувачі повідомляють, що у деклараціях нардепа-ОПЗЖшника немає жодної згадки про його бізнес. Офіційно всі компанії та підприємства, які з ним пов’язують, контролюють його родичі та знайомі.

Згідно з даними YouControl, так звана "бізнес-група Олександра Пономарьова" налічує близько 35 компаній. Деякі з них мають суттєвий вплив на боєздатність української армії. І це при тому, що СБУ перевіряє їхню причетність до псування понад 20 танків через постачання нібито неякісного мастила.

"А сам Пономарьов, як встановили "Схеми", – громадянин Росії та вже мінімум 18 років має російський паспорт", — йдеться у відео-розслідуванні.

"Схеми" з посиланням на джерела повідомляють, що вперше документ громадянина Росії Олександру Пономарьову видали у 2003 році у Рибновському районі Рязанської області. Саме там, згідно з цими даними, він зареєстрував і місце свого проживання.

"Російський паспорт Пономарьову видали на підставі "обміну". У супровідній заяві, підписаній його іменем, у пункті про наявність іноземного громадянства вказано: "Стаття 13 розділ 1", — говорить журналіст, маючи на увазі положення Федерального закону Російської Федерації щодо громадянства.

Згідно з ними, для отримання громадянства Росії Олександр Пономарьов мав безперервно проживати на її території не менше від 5 років", — наголошують "Схеми".

Розслідувачі стверджують, що коли Пономарьову виповнилось 45 років, російський паспорт йому замінили на новий. Сталося це у тому ж Рибновському районі Рязанської області у 2007 році на підставі нової заяви.

Пономарьов на прохання журналістів прокоментувати наявність російського паспорта почав говорити, що цей документ був анульований ще у 1986 році, але потім виправив себе, та сказав, що не пам'ятає.

"Особисто я, по-моєму, не забирав (паспорт – ДС), – відповів він, але за секунду додав: – Може, і забирав… Не пам’ятаю, якщо чесно", — сказав нардеп.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський сподівається врегулювати питання подвійного громадянства змінами до закону "Про громадянство України", зобов'язати чиновників вказували подвійне громадянство у деклараціях, а до роботи в судах і на митниці не допускати громадян інших держав.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua