• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Дерусифікація: Мінкульт рекомендував Музичній академії змінити назву

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики щодо подолання наслідків русифікації та тоталітаризму рекомендувала відмовитися від імені П. І. Чайковського у назві закладу Національної музичної академії України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Мінкульту, повідомляє "ДС".

Під час обговорення було зазначено, що ім'я Чайковського може бути присутнє в українському культурному та громадському просторі, оскільки він не був імперським шовіністом, ворогом гуманізму чи загальнолюдських цінностей як таким. Він може бути увічнений там, де це доречно та історично виправдано в Україні, як і у будь-якій країні світу. Не більше і не менше ніж будь-які інші діячі культури з усього світу.

"Разом із тим абсурдно виглядає ситуація, коли дві консерваторії у світі – у Москві та Києві, носять ім’я Чайковського, а фрагмент його концерту є офіційно затвердженим гімном, який звучить під час виступу російської олімпійської команди під нейтральним прапором, фактично будучи символом нинішньої Росії як держави", — вказали в МКІП.

У зв'язку з цим Експертна рада одноголосно вирішила рекомендувати колективу Національної музичної академії України розглянути на зборах трудового колективу питання про відмову від імені П. І. Чайковського у назві закладу.

Як повідомляла "ДС", у Харкові поміняють 400 "російських" назв. Проте влада не планує перейменовувати вулицю Пушкінську та однойменну станцію метро.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua