• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Державні послуги для українських моряків надаватимуться через "Дію"

Міністерство інфраструктури України днями оголосило тендер на розробку першої черги модуля дипломування моряків та державних електронних послуг для них на порталі "Дія"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. 

План на цей рік, за словами міністра, — максимально оцифрувати державні послуги для моряків, вивести їх на якісно новий рівень та мінімізувати корупційні ризики. 

Очільник МІУ також зазначив, що вже ухвалена низка рішень, які мають полегшити становище моряків. Так, термін дії раніше виданих документів моряків було продовжено до липня 2022 року. 

Стартував експеримент з тестування моряків на базі міжнародної системи Crew Evaluation System 6.0. Перше тестування відбулося у листопаді минулого року. Складено 126 іспитів, з них 77 — успішно. А у майбутньому тестування моряків має повністю перейти у цю систему. 

У червні 2021 року Верховна Рада прийняла законопроєкт №3944, який скасував обов’язкову періодичну атестацію моряків з безперервним стажем роботи на суднах. Завдяки йому 120 моряків незабаром отримають відповідні свідоцтва, а ще майже 200 заяв будуть опрацьовані до кінця січня. 

Діджиталізація атестації моряків, за словами Кубакова, має подолати наслідки корупційної схеми, яку влітку 2021 року викрила СБУ. Схема працювала давно і щорічно приносила її організаторам до $150 млн. Для моряків створювались умови, в яких пройти атестацію було неможливо без хабаря у сумі від 3 до 8 тисяч доларів. Внаслідок корупції у приватних руках опинився навіть Реєстр морських документів. Завдяки СБУ його вдалося повернути державі. Але у такому стані, що працювати з ним було неможливо. 

МІУ разом із Мінцифрою та проєктом USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" довелося відновлювати Реєстр та створювати новий інформаційний продукт. 

"Треба розуміти, що йдеться про тимчасові заходи — адже неможливо змусити працювати ефективно інструменти, які 5 років розроблювались під корупційні інтереси. Тому наша команда обрала системне рішення — повну перебудову та диджиталізацію сфери дипломування моряків", — зазначив Олександр Кубраков.

    Реклама на dsnews.ua