• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

"Дії загарбників передбачити неможливо": на ЗАЕС попередили про можливі ризики

Станом на 8:00 8 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки

Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм безпеки
Запорізька АЕС / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у пресслужбі ЗАЕС, передає "ДС".

"Періодичний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ упродовж останніх днів спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції. Внаслідок атаки на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох енергоблоків, що працюють", — кажуть на станції.

Від обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об'єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека. Також пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу.

ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими.

"З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається", — зазначається у повідомленні.

АЕС продовжує працювати та виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України.

"Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу Росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу", — додають на станції.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілів 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС – є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Міністерство охорони здоров'я нагадало алгоритм дій у разі радіаційної аварії на тлі загострення ситуації навколо Запорізької АЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua