• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Директора Департаменту внутрішньої безпеки та контролю Держмитниці затримали: що відомо

Служба безпеки спільно з Офісом Генерального прокурора затримали в Києві директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Державної митної служби та його заступника за підозрою в налагоджені схеми "обкладання даниною" регіональних митниць

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба СБУ, передає "ДС".

За інформацією слідства, чиновники систематично вимагали неправомірну вигоду з керівників регіональних митниць, за яку "гарантували" посадовцям не створювати штучних перешкод у професійній діяльності.

Також в обмін на "данину" керівники відомчої безпеки обіцяли "прикривати" службові порушення керівників митниць та їхніх підлеглих.

В СБУ заявили, що стежили за злочинною діяльністю керівників Держмитслужби понад рік та задокументували щонайменше вісім фактів щомісячних поборів.

Зокрема, для реалізації оборудки організатори долучили підлеглого у регіональному органі Держмитслужби.

Керівника Департаменту відомчої безпеки Держмитниці, його заступника та одного з керівників регіональної митниці затримали на гарячому під час передачі хабаря. Усім трьом готують підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Також підозру планують оголосити колишній керівниці одного з регіональних управлінь митниці за статтею ч. 3 ст. 369 ККУ.

В СБУ повідомили, що ще проводять 28 обшуків у Центральному апараті Держмитслужби та обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного та Центрального регіонів, аби виявити всіх учасників схеми.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua