• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Тривалі перегвори "нормандських" радників у Парижі потішили Зеленського

Президент України Володимир Зеленський позитивно оцінив факт зустрічі політичних радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату, яка завершилася у середу, 26 січня у Парижі

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті президента України, передає "ДС".

"26 січня в Парижі відбулася зустріч політичних радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату. Переговори тривали понад вісім годин, були змістовними й такими, що дають змогу окреслити можливість досягнення рішень, необхідних для миру", — нагадали у президента.

Там зазначили, що Володимир Зеленський "позитивно оцінює факт зустрічі, її конструктивний характер, а також намір продовжити змістовні переговори за два тижні в Берліні".

"Для нашої держави перший пріоритет на сьогодні – це досягнення стабільної та безумовної тиші на Донбасі. Режим припинення вогню має бути гарантований, надійний, і саме на цій основі можуть бути зроблені наступні кроки", – цитують главу держави у його пресслужбі.

Крім того, зазначається, що "під час зустрічі політичних радників у Парижі були детально обговорені наявні розбіжності сторін у трактуванні Мінських угод".

"Також було зазначено, що дотримання режиму припинення вогню не має залежати від будь-яких розбіжностей у трактуваннях", — йдеться у повідомленні на сайті президента.

Там наголосили на необхідності активізації зустрічей у Нормандському форматі лідерів України, Росії, Німеччини та Франції.

"Обов'язковим елементом руху до чесного й стабільного миру для Донбасу через виконання Мінських домовленостей вважаємо активізацію роботи Нормандського формату і на рівні лідерів відповідних країн з організацією їхньої зустрічі найближчим часом", — зазначенно у повідомленні на сайті Володимира Зеленського.

Як писала "ДС", очільник Офісу президента України Андрій Єрмак вважає, що розблокування "нормандського формату" є сигналом готовності сторін до мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

У Росії вважають врегулювання конфлікту на сході України та деескалацію навколо українських кордонів – "непов'язаними питаннями". З обох цих питань країна-агресор висунула Україні низку вимог.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua