• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

До обговорення Стратегічної концепції НАТО залучать громадянське суспільство, — Стефанішина

У формуванні пропозицій України до Стратегічної концепції НАТО, розрахованої до 2030 року, разом з українськими урядовцями візьмуть участь представники громадянського суспільства

До обговорення Стратегічної концепції НАТО залучили представників українського громадянського суспільства
До обговорення Стратегічної концепції НАТО залучили представників українського громадянського суспільства / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила на брифінгу віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я можу підтвердити, що Україна і Грузія офіційно залучені до цього процесу (обговорення Стратегічної концепції НАТО ред.), так само як у 2019 році до роботи з аналітичними центрами. Наші пропозиції направлялися і індивідуально союзникам, і безпосередньо в штаб-квартиру Альянсу", — сказала вона.

Стефанішина додала, що безпосередньо перед Мадридським самітом НАТО запланована низка офіційних зустрічей і заходів щодо презентації позиції України. Також передбачене обговорення з країнами-аспірантами, такими як Україна і Грузія, деяких питань, які будуть них стосуватися. Зокрема — питань, пов'язаних з російською загрозою, безпекою в Чорноморському регіоні, посилення в цілому східного флангу ЄС. Крім того, планують розглянути конкретні пропозиції України як країни — партнера НАТО з розширеними можливостями.

"І важливо, що до цього процесу також залучене українське громадянське суспільство — українські експерти були запрошені, щоб підготувати свої незалежні від уряду пропозиціїї. Але, враховуючи те, що підтримка євроатлантичних прагнень в Україні і консолідація суспільства тут достатньо висока, ми очікуємо, що будемо говорити одним голосом", — резюмувала Ольга Стефанішина.

Як писала "ДС", заступниця Держсекретаря США Венді Шерман заявила, що Україна наразі не досягла рівня для отримання Плану дій щодо членства в НАТО, проте українці мають "чіткі амбіції" щодо вступу в Альянс.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua