• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

До визначення терміну "колаборант" слід підходити акуратно, — Верещук

Відповідальність за колабораціонізм є складовою реінтеграційного процесу, вона має бути справедливою та врегульованою законодавством, а до терміну "колаборант" треба підходити виважено

Ірина Верещук
Ірина Верещук
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв'ю "Укрінформу", передає "ДС".

"Слід пам’ятати, що відповідальність за колабораціонізм є складовою реінтеграційного процесу. Тут основний принцип – справедливість, а закон має визначити шлях, як її забезпечити", — сказала Верещук.

Вона нагадала, що наразі на розгляді у Верховній Раді перебувають чотири проєкти законів про колабораціонізм, і це свідчить про різночитання серед політиків щодо цього поняття. Також простежується певна розмитість термінів, тому вони потребують уточнення.

"Наприклад, слід розмежувати поняття "державна зрада" і "колабораціонізм". Чи є, приміром, робота на місцевих підприємствах або сплата комунальних платежів у місцеві бюджети підтримкою окупаційних адміністрацій або фінансуванням тероризму? Чи вважатимуть колаборантом жителя ТОТ, який отримав російський паспорт, без якого, наприклад, він не зміг би знайти роботу? Отже, маємо дуже акуратно підходити до визначення поняття "колаборант", — сказала Верещук.

Вона наголосила, що юридична механіка має бути дуже виваженою, адже "все це — людські долі".

Як писала "ДС", Ірина Верещук повідомляла, що для переселенців цьогоріч планують придбати за державними програмами 3 тис. квартир.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua