• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

До Зеленського приїхав президент Фінляндії: обговорили танки Leopard 2 (ВІДЕО)

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо прибув до України з офіційним візитом, у ході якого обговорив з президентом Володимиром Зеленським питання передачі танків Leopard 2

Саулі Нііністьо та Володимир Зеленський
Саулі Нііністьо та Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні президента Володимира Зеленського у Telegram, передає "ДС".

"Вітаю в Україні президента Фінляндії Саулі Нііністьо. Україна цінує підтримку Фінляндії та фінського народу. Дякую за цей візит!" — написав Зеленський.

Як повідомляє фінська телерадіокомпанія Yle, з міркувань безпеки візит Нііністьо не афішувався заздалегідь. Ці зустрічі, як зазначається, становлять загрозу безпеці насамперед для президента України Володимира Зеленського, адміністрацію якого Росія все ще намагається усунути від влади.

У другій половині дня Нііністьо зустрівся з Зеленським. Президенти обговорили військову допомогу Фінляндії та політичну підтримку України. За словами Нііністьо, питання надання Україні танків все ще залишається відкритим.

"Ми є єдиною країною поза НАТО, яка має "Леопардів". Ми також маємо довгий кордон з Росією, і це потрібно враховувати", — заявив Нііністьо під час пресконференції.

За словами Нііністьо, існують різні ролі у наданні допомоги Україні, і Фінляндія бере активну участь у цій допомозі. На сьогоднішній день Фінляндія надала Україні 600 мільйонів євро у вигляді військової допомоги.

Напередодні глава МЗС Фінляндії заявив, що Фінляндія ще не визначила свою позицію щодо того, чи приєднається вона в той чи інший спосіб до коаліції, яка планує доставити танки Leopard Україні.

Вранці Саулі Нііністьо відвідав зруйновані Росією Бородянку і Бучу.

У Бородянці Нііністьо обговорив питання реконструкції та тимчасового житла, яке Фінляндія вже надала Україні. Він зазначив, що свого часу Фінляндія також отримувала житло від Швеції.

"Це нагадує мені моє дитинство. Я жив на вулиці, будинки якої називалися шведськими, тому що Швеція передала їх Фінляндії після Другої світової війни", — сказав Нііністьо супроводжуючій групі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua