• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Досвід квартирних товариств Естонії застосують у повоєнній відбудові житла в Україні

Новий житловий проєкт "На шляху до відновлення житла в Україні: Програма розбудова потенціалу і співпраці для відновлення житлових масивів у Харкові, Миколаєві й Житомирі" підтримає відбудову багатоповерхівок, зруйнованих внаслідок збройної агресії Росії проти України

Реклама на dsnews.ua

Про старт проєкту оголосили Квартирна асоціація Естонії (EKÜL) і неурядова організація HOUSING UKRAINE у партнерстві з Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН, UNECE).

У низці населених пунктів у Харківській, Миколаївській і Житомирській областях буде надано допомогу в підготовці до фінансування реконструкції багатоквартирних будинків і розробці моделі подальшого управління будинками після їх реконструкції.

Протягом півтора року не менше двох модельних проєктів реновації багатоквартирних будинків і сприяння спільній діяльності в житловому секторі учасники програми обіцяють завершити в кожному зі згаданих регіонів.

"Повоєнне відновлення нашої країни буде значно більш ефективним, якщо почнеться з модернізації житлової політики, — заявив почесний президент HOUSING UKRAINE Сергій Комнатний. – Уряд України готує низку змін до житлового законодавства, які потребують експертної підтримки з боку міжнародних організацій. Сотні українських міст і сіл зрівняли із землею російські агресори, мільйони наших громадян вимушено покинули свої домівки, тисячі шкіл, лікарень, об'єктів критичної і цивільної інфраструктури пошкоджені чи зруйновані. Досвід, знання та потенціал наших європейських партнерів у відновленні нормального життя українців здатні принести відчутний результат".

"До війни Україна доволі успішно проводила житлові реформи, і ми були дуже раді цьому сприяти. Зараз із великим сумом спостерігаємо за тим, як війна продовжує руйнувати житла українців. Але на знищені чи пошкоджені житлові будинки чекає масштабна реконструкція", – сказав голова правління Асоціації квартирних кооперативів Естонії Андрес Яадла.

У рамках проєкту передбачена навчальна програма, включно з навчальним тижнем в Естонії для українських фахівців – представників пілотних регіонів. Підготовка українських експертів з реконструкції проєктних територій буде провадитиметься з опорою на практику естонських квартирних товариств, що згодом дасть змогу українським муніципалітетам кваліфіковано звертатися до донорів по необхідну підтримку та розпочати відбудову житла одразу після завершення воєнних дій. 

Підготовка українських фахівців відбуватиметься на основі естонського досвіду реконструкції багатоквартирних будинків і напрацьованого у балтійській державі моделі організації спільного управління багатоквартирними будинками.

    Реклама на dsnews.ua