• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Джонсон і Зеленський поговорили телефоном про військову допомогу, полонених та "зернову угоду"

Борис Джонсон у п’ятницю, 22 липня, провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським щодо підтримки Києва міжнародними партнерами

Борис Джонсон і Володимир Зеленський
Борис Джонсон і Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу прем’єра Британії, передає "ДС".

Джонсон, зокрема, привітав сьогоднішнє підписання угоди щодо вивезення зерна з України через Чорне море та припинення блокади Росії.

"І прем'єр-міністр, і президент Зеленський наголосили на необхідності повного виконання угоди всіма сторонами" — йдеться у повідомленні.

Також британський прем’єр окреслив нещодавні кроки, які Велика Британія вжила для посилення опору України, зокрема навчання тисяч українських військових у Великій Британії.

"Велика Британія працює над розширенням цієї навчальної діяльності, в тому числі шляхом залучення міжнародних партнерів" — зазначили у британського прем’єра.

Лідери Британії і України обговорили занепокоєння щодо поводження з військовополоненими на Донбасі, включно з британцями.

Крім того, Джонсон наголосив на необхідності того, щоб президент відігравав належну роль у підтримці належної судової системи в Україні.

Ще однією темою розмови став пісенний конкурс Євробачення.

"Прем'єр-міністр і президент Зеленський розповіли про те, що тривають дискусії щодо проведення Євробачення наступного року. Прем'єр-міністр підкреслив, що де б не проводилося Євробачення, це має бути подія, яка прославляє та вшановує країну та народ України" — йдеться у повідомленні.

Також Джонсон запевнив Зеленського у непохитній підтримці Британії, незалежно від того, хто стане наступним прем’єр-міністром.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua