• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Ексголова Фонду держмайна очолював злочинне угруповання, - САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру колишньому голові Фонду державного майна України Дмитру Сенниченку та ще 9 особам, які в складі злочинного угруповання, яке заволоділо понад 500 млн грн державних підприємств

Реклама на dsnews.ua

За даними антикорупційних органів, повідомлення про підозру оголосили 22 березня, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу САП.

Також про підозру повідомлено ще 9 особам:

🔹співорганізатору злочину – наближеній до голови ФДМУ особі;

🔹раднику голови ФДМУ;

🔹двом особам, які у різні періоди виконували обов’язки директора АТ "Одеський припортовий завод";

🔹в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК);

🔹двом власникам ТОВ – переможцю аукціону на "ОПЗ" ("Одеський припортовий завод");

🔹двом особам – співучасникам злочину (усі посади вказані на момент вчинення злочину).

На сьогодні дії осіб кваліфіковані за ч. 1 ст. 255 (у редакції Закону України від 05.04.2001 № 2341-III), ч. 2. ст. 255 та ч. 5 ст. 191 КК України.

За даними слідства, з листопада 2019 по березень 2020 року голова ФДМ, створив злочинну організацію, метою якої було встановлення контролю над найважливішими об’єктами управління ФДМУ у добувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави. Злочинний план полягав у призначенні в органи управління державних підприємств лише керованих осіб, які б забезпечили реалізацію сировини, надання послуг тощо, використання державних ресурсів виключно в інтересах членів злочинної організації. Для цього контрольоване керівництво підприємств укладало відповідні договори із підконтрольними злочинцям компаніями на умовах, які шкодили інтересам держави, однак дозволяли неправомірно збагатитись злочинцям.

Одночасно голова ФМДУ разом з іншими членами злочинної організації забезпечив визначення осіб, які мали контролювати діяльність відповідних держпідприємств в інтересах членів організації. Такі особи, не будучи службовцями, фактично здійснювали керівництво господарською діяльністю держпідприємствами, надаючи вказівки їх керівникам, щодо укладення відповідних договорів, визначення переможців тендерів та цін на продукцію. Таким чином при держаних підприємствах утворювались так звані "бек-офіси". 

Зокрема, голова ФМДУ забезпечив призначення в органи управління АТ "ОПЗ" підконтрольних йому осіб та подальше вчинення такими особами у складі злочинної організації особливо тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме заволодіння коштами АТ "ОПЗ" шляхом встановлення договірних відносин між "ОПЗ" та підконтрольною компанією на неконкурентних засадах щодо переробки давальницької сировини за заниженими цінами. Внаслідок таких дій за період з травня 2020 по жовтень 2021 року "ОПЗ" отримало збитки на суму 390 970 234,42 грн.

Крім того, злочинна організація заволоділа коштами АТ "ОГХК" шляхом умисного укладення учасниками злочинної організації чотирьох контрактів із підконтрольною їм компанією нерезидентом та забезпечення відвантаження титанової сировини за заниженою вартістю. Ці дії спричинили "ОГХК" збитків на суму 118 337 425,81 грн.

Таким чином, злочинна організація заволоділа коштами на суму понад 500 млн грн.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, з 2019 по 2021 рік головою Фонду держмайна був Дмитро Сенниченко.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua