• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Екснардепу Микитасю повідомили про підозру у спробі підкупу мера Дніпра

Колишньому народному депутату Максиму Микитасю 18 жовтня повідомили про підозру у пропозиції хабара меру Дніпра Борису Філатову

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Національного антикорупційного бюро, повідомляє "ДС".

За даними слідства, у жовтні 2022 року Микитась запропонував Філатову неправомірну вигоду за укладання з підконтрольними йому компаніями контракту на будівництво метрополітену в Дніпрі поза конкурсом. Кошти обіцяв надавати частинами протягом дії проекту – до 2027 року. "Лояльність" міра екснардеп оцінив у 10% вартості проекту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро. Фінансування за проектом здійснюється за рахунок кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку.

У НАБУ зазначили, що це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні. Розслідування було розпочато за заявою Філатова.

Екснардепа також звинувачують в іншій справі, розслідуваній НАБУ та САП, за фактом заволодіння 81 млн грн коштів Нацгвардії.

Як повідомляла "ДС", 18 жовтня було затримано колишнього народного депутата Максима Микитася. Антикорупційні органи викрили його на спробі дати хабар меру Дніпра Борису Філатову на рекордну суму 22 млн євро.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua