• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Експравоохоронцю, "міністру юстиції ДНР", оголосили підозру в колабораціонізмі

Так званому "міністру юстиції ДНР", колишньому правоохоронцю, оголосили підозру у співробітництві з окупантами

Колишньому правоохоронцю, "міністру юстиції ДНР", оголосили підозру
Експравоохоронцю оголосили підозру
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури, передає "ДС".

Підозрюваний — колишній правоохоронець. До жовтня 2014 року він був начальником управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління МВС у Донецькій області. Звільнений з органів МВС України 2 жовтня 2014 року.

За даними слідства, у квітні 2022 року чоловік, перебуваючи на посаді "міністра юстиції Донецької народної республіки" публічно виступав на тему роботи так званих "підрозділів юстиції" на окупованих територіях. Зокрема, це було в Маріуполі, Волновасі, селищах Нікольське та Мангуш. Метою виступів було формування у мешканців тимчасово окупованої території Донецької області думки щодо законності органів, створених окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Також "міністр" брав участь у відкритті "відділу РАЦС" в окупованому Маріуполі й у підписанні угоди про співпрацю між "міністерством юстиції ДНР" та міністерством юстиції РФ у травні цього року.

Експравоохоронця підозрюють у здійсненні інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та його окупаційною адміністрацією, спрямованої на підтримку держави-агресора в якості так званого "міністра юстиції Донецької народної республіки" (ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України).

Як писала "ДС", щодо народного депутата від "Слуги народу" Олексія Ковальова, який знаходиться на окупованій території Херсонської області, порушили кримінальне провадження, його також планують виключити з парламентської фракції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua