• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Експерт про арешт майна Новинського Службою безпеки України: Це кінець його бізнес-імперії. Він більше не олігарх

Заарештувавши бізнес-імперію Новинського, СБУ позбавило проросійського олігарха ресурсної бази в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це пише експерт Олександр Черненко, передає "ДС".

"Арешти СБУ майна Новинського, Медведчука, Табачника та інших подібних діячів – це не тільки історія про поповнення казни мільярдами гривень. Мова йде про позбавлення московських агентів, які перебуваюсь за межами країни, важелів економічного впливу на державу. Наприклад, серед арештованого майна Новинського торговий порт в Очакові, який фактично знаходиться на лінії фронту і має стратегічне значення", — пише політолог.

На думку Черненка, арешт Службою спочатку 3,5 мільярдів, а потім ще 10,5 мільярдів – це величезний удар навіть для олігарха рівня Новинського. "По суті йде мова про повний арешт бізнес-імперії близького до РПЦ олігарха. Новинський увійде в історію, як людина з чіткою датою появи в українській політиці і чіткою датою "олігархічної смерті". У травні 2012-го отримав громадянство України з рук Віктора Януковича. У травні 2023-го втратив бізнес-імперію в Україні після арешту СБУ", — підкреслює експерт.

"Найголовніше, що друг РПЦ Новинський позбавлений ресурсної бази. І це ще одна перемога над "русским миром" в Україні", — резюмує Черненко.

Нагадаємо, 4 травня СБУ повідомила про черговий арешт майна проросійського олігарха Новинського. Тепер на суму у  10,5 мільярдів. Новинський був спонсором УПЦ (МП) та належав до найбільш проросійської частини цієї структури. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua