• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Експорт електроенергії допоможе профінансувати покриття тарифів для населення, – "Укргідроенерго"

Гендиректор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота заявив, що в енергосистемі України вже три тижні – цілодобовий профіцит, тому електроенергію треба продавати й на цьому заробляти

Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Чому нам не заробити, умовно, кілька десятків млн грн, які можна віддати, наприклад, на ПСО (public service obligations, публічні зобов'язання щодо послуг)? Не просити, не шукати, а заробити?" – сказав він.

За словами Сироти, "Укргідроенерго" та НАЕК "Енергоатом" – основні виконавці спецзобов'язань щодо підтримки тарифів для населення, не можуть одночасно нести навантаження в межах ПСО і відновлювати свої об'єкти після руйнувань.

"Збитки по Каховці (Каховській ГЕС) на серпень складали 16,7 млрд грн, а щоб відновитися після наступних ударів, потрібно ще як мінімум 22 млрд грн. Тому проблема може бути тільки в одному – у фінансуванні. Із цими коштами, які в компанії зараз залишаються після виконання ПСО за 2022 рік, нам треба щонайменше п'ять років, щоб покрити цю суму у 22 млрд грн", – наголосив керівник компанії.

Він зазначив, що знайти кошти на відновлення об'єктів електроенергетики дуже важливо, оскільки від цього залежить стійкість енергосистеми наступного осінньо-зимового періоду. Сирота вважає питання заполітизованим, зокрема тому, що низка українських споживачів не забезпечена електроенергією. Водночас він пояснив, що електроенергії в цих споживачів немає саме через великі обмеження в пошкоджених російськими обстрілами мережах, а не через дефіцит потужності.

"Туди електрику просто фізично поки не можна доставити в необхідних обсягах. Але на темі експорту багато маніпуляцій. Якби ми могли їх позбутися, якби блогери, преса щиро і правдиво пояснювали людям реальний стан речей, було б дуже добре. Треба сказати людям: електроенергії зараз надлишок, її можна продати, заробити на цьому й відновити енергосистему", – підсумував глава "Укргідроенерго".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua