• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Енергоблок ЗАЕС відключився від основної лінії живлення через вибух міни, — МАГАТЕ

Лінію електропостачання четвертого енергоблоку Запорізької атомної електростанції пошкодив вибух міни

Енергоблок №4 ЗАЕС
Вибух наземної міни перервав основну лінію електропостачання 4-го енергоблоку ЗАЕС / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаеля Гроссі, передає "ДС".

"Вибух наземної міни перервав основну лінію електропостачання одного з енергоблоків Запорізької атомної електростанції, що стало останнім інцидентом, який підкреслює нестабільну ситуацію з ядерною та фізичною ядерною безпекою на об'єкті під час нинішнього військового конфлікту", — наголошує Гроссі.

У МАГАТЕ нагадують, що вибух стався увечері 30 жовтня за межами периметральної огорожі ЗАЕС. Через це була відключена зовнішня лінія електропередач напругою 750 кВ між розподільчим пристроєм станції та головним електричним трансформатором енергоблоку №4. Енергоблок отримує електроенергію, необхідну для охолодження та інших функцій ядерної безпеки, з резервної лінії.

В організації додали, що ще однією ознакою нестабільної ситуації в районі ЗАЕС є обстріли неподалік станції, що тривають останніми днями. 30 жовтня внаслідок одного з них була тимчасово відключена одна з трьох резервних ліній електропередач ЗАЕС, незабаром її відновили.

"Оперативний персонал Запорізької атомної електростанції наполегливо працює в дуже складних умовах, щоб запобігти повторним відключенням електроенергії, які ми спостерігали на початку жовтня. Попри те, що їхні зусилля принесли певні позитивні результати, ситуація з енергопостачанням станції залишається вкрай вразливою", — наголосив Гроссі.

Як писала "ДС", у Генштабі ЗСУ вважають, що російська армія під час відступу може вдатися до терактів, зокрема підриву житлових масивів або Запорізької АЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua