• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

ЄС запускає європейський "план Маршалла" для України, — Мішель

Донорська конференція, яка пройде у столиці Польщі Варшаві, стане відправною для європейського "плану Маршалла" для Україн

Шарль Мішель
Шарль Мішель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"На мій погляд, ця конференція має бути відправною точкою для якогось європейського "плану Маршалла" для України. Це саме те, що ми маємо зробити, ми маємо надіслати потужний сигнал щодо того, що підтримуватимемо Україну настільки, наскільки це можливо", — сказав він.

Мішель зазначив, що для ЄС "надзвичайно важливо бути конкретними в наших діях, визначати пріоритети, а також мобілізувати необхідні засоби".

"Це – перший елемент. Другий елемент. Я запропонував Європейській раді політично підтримати запуск цієї конференції. Це означає, що нас підтримують 27 глав держав та глав урядів. Ми вирішили під час обговорення в Європейській раді, а також у рамках наших контактів із президентом Зеленським, що ми хочемо залучити на цю конференцію міжнародну спільноту, щоб дати можливість багатьом донорам з інших куточків світу продемонструвати солідарність із Україною", — наголосив президент Євроради

Шарль Мішель також позначив три пріоритети та три цілі, які він бачить для використання трастового фонду. Це гуманітарна допомога, відновлення країни та ліквідність.

"Важливо якнайбільше підтримати Україну бюджетною підтримкою, грантами та кредитами – підтримати країну максимально на економічному рівні. Саме тому ми вважаємо, що цей трастовий фонд може бути корисним і для того, щоб дати сильний сигнал впевненості, довіри та надати можливість уряду, владі керувати країною у короткостроковій та середньостроковій перспективі", — пояснив політик.

На думку Мішеля, трастовий фонд має бути активовано "якнайшвидше".

Говорячи про відновлення повоєнної України, Шарль Мішель зазначив, що "мета не в тому, щоб відновити Україну минулого".

"Мета – побудувати сучасну, квітучу, спрямовану на майбутнє Україну. Це означає, наприклад, що коли буде відновлення інфраструктури, її важливо відновлювати відповідно до потреб майбутнього, зважаючи на зміну клімату, цифрову трансформацію світу та ті проблеми, з якими ми стикаємося в ЄС та з якими стикається весь світ", — пояснив він.

Як писала "ДС", Шарль Мішель заявив, що внесе до порядку денного для лідерів Євросоюзу розгляд заявки України на членство у ЄС, коли для цього "настане найкращий момент".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua