• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Евакуація сімей дипломатів США з України: у МЗС назвали рішення Вашингтона "передчасним"

МЗС вважає"передчасним" рішення Держдепу США про від'їзд членів сімей американських дипломатів з України

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у коментарі речника МЗС Олега Ніколенка, передає "ДС" з посиланням на сайт відомства.

Ніколенко зазначив, що у міністерстві закордонних справ взяли до відома рішення Державного департаменту США про від'їзд членів родин співробітників американського посольства в Києві, а також надання частині співробітників можливості поїхати на добровільній основі. 

"Поважаючи право іноземних держав на забезпечення безпеки своїх дипломатичних місій, вважаємо такий крок американської сторони передчасним і проявом надмірної перестороги. Фактично кардинальних змін в безпековій ситуації впродовж останнього часу не відбулося: загроза нових хвиль російської агресії залишається сталою з 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще в квітні минулого року", — повідомив речник МЗС.

Він підкреслив, що рішення Держдепу США не означає, що всі співробітники американського посольства зараз виїдуть з України. Зазначається, що посольство продовжить повноцінно функціонувати. Члени дипмісії отримали можливість поїхати, якщо вони мають таке бажання. Проте їхній від'їзд зовсім не є обов'язковим, нагадує Ніколенко.

"Закликаємо спокійно ставитися до рекомендацій громадянам США реєструвати плани своїх подорожей на сайті Держдепу. Українцям, які виїздять за кордон, МЗС України також рекомендує реєструватися в аналогічній системі "ДРУГ". Це нормальна міжнародна практика підтримки консульського зв'язку зі своїми громадянами", — розповів спікер українського МЗС.

Він додав, що Росія постійно докладає зусиль з дестабілізації ситуації в Україні.

"Російська Федерація нині докладає активних зусиль задля дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні. В українському та міжнародному медіа-просторі шириться велика кількість дезінформації, маніпуляцій та фейків, аби посіяти паніку серед українців та іноземців, налякати бізнес, підірвати економічну та фінансову стабільність нашої держави. У цій ситуації важливо тверезо оцінювати ризики і зберігати спокій", — підкреслив Ніколенко

Він додав, що "президент України, міністр закордонних справ та вся українська дипломатія нині консолідують безпрецедентно високу підтримку України з боку міжнародних партнерів, аби стримати РФ від її агресивних дій, забезпечити безпеку українських громадян та держави".

"У цьому контексті ми особливо вдячні уряду США за проактивну дипломатичну позицію та зміцнення оборонних спроможностей України, зокрема надання новітньої зброї та техніки" — підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, Державний департамент США наказав сім'ям американських послів обов'язково покинути Україну. Самим дипломатам дозволили залишити Київ на свій розсуд.

Зазначимо, що 22 січня Держдеп заперечував інформацію ЗМІ щодо організації евакуації родичів американських дипломатів з України на тлі можливого вторгнення Росії.

Посольство США в Білорусі просить своїх громадян уважно стежити за обстановкою в країні та повідомленнями у медіа на тлі скупчення російських військ поблизу кордонів України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua