• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Європарламент підтримав резолюцією кандидатство України на вступ до ЄС

Європейський парламент підтримав надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Євросоюзу, ухваливши відповідну резолюцію

Прапор Європейського Союзу
Прапор Європейського Союзу / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба Європарламенту, передає "ДС"

Резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 — утрималися.

У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС "невідкладно". Щодо Грузії — то такий статус буде надано, "коли її уряд виконає" пріоритети, зазначені Європейською комісією.

Там наголошують, що у контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок буде прирівнюватися до демонстрації лідерства, рішучості та бачення. У Єврокомісії наполягають на тому, що не існує "швидкого шляху" для членства в ЄС і що вступ залишається структурованим і заснованим на заслугах процесом, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного впровадження реформ.

Парламент запрошує владу України, Республіки Молдова та Грузії "недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу", прискорити реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв членства в ЄС.

У резолюції наголошується, що немає альтернативи розширення, яке є "більш ніж будь-коли геостратегічною інвестицією" у стабільний, сильний та об’єднаний ЄС.

Перспектива повноправного членства в ЄС для країн, які прагнуть стати членами ЄС, відповідає власним політичним, економічним інтересам та інтересам безпеки Європейського Союзу.

Депутати Європарламенту також вимагають, щоб процес розширення був "відновлений" і розблокований щодо країн Західних Балкан.

Резолюція є рекомендаційною, але Європейська рада майже напевне ухвалить позитивне для України рішення, про що у четвер вранці оголосив глава Євроради Шарль Мішель.

Нагадаємо, 17 червня Єврокомісія офіційно рекомендувала ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до Євросоюзу.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua