• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Фон дер Ляєн зустрілася з Зеленським: про що говорили

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що переговори, які вона провела у Києві з президентом Володимиром Зеленським, дозволять фіналізувати оцінку заявки України на вступ до ЄС до кінця наступного тижня

Урсула фон дер Ляєн
Урсула фон дер Ляєн
Реклама на dsnews.ua

Про це вона сказала на пресконференції у Києві, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Сьогоднішні дискусії дозволять нам фіналізувати нашу оцінку до кінця наступного тижня. Шлях відомий, це шлях на основі заслуг. Це шлях, де я високо ціную надзвичайну рішучість українців у цьому процесі", — сказала глава Єврокомісії.

Виступаючи перед пресою у Києві, фон дер Ляєн дала зрозуміти, що обговорювала з Володимиром Зеленським необхідність подальших кроків українського уряду для зміцнення верховенства права та боротьби з корупцією. 

"Потрібно зробити більше. Зрозумійте мене правильно. В Україні війна. Тож ваш фокус і наша підтримка зосереджені на подоланні цієї жахливої війни. Але ми хочемо дивитися вперед. І з реконструкцією ми хочемо дивитися вперед щодо того, що потрібно зробити далі. Наприклад, ви зробили чимало для зміцнення верховенства права, але досі є реформи, які слід імплементувати, щоб, наприклад, побороти корупцію", — сказала фон дер Ляєн.

Вона похвалила Україну за те, що у минулі роки були створені антикорупційні інституції, але тепер, за її словами, "нам потрібні результати".

"Ми обговорили всі ці різні питання на нашій робочій сесії", — зазначила фон дер Ляєн.

Вона також сказала, що ще до вторгнення Росії Україна була міцною парламентською демократією, "а ця війна стала величезним стрес-тестом".

"Вся країна активізується. Такий же дух потрібен для реформування та модернізації країни", — додала Урсула фон дер Ляєн.

Володимир Зеленський, своєю чергою, зазначив, що від того, чи надасть ЄС Україні статус кандидата на вступ, залежить майбутнє європейського проєкту.

Нагадаємо, надання статусу кандидата Україні лідери ЄС розглянуть на саміті 23-24 червня.

Як писала "ДС", президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у суботу, 11 червня, прибула до Києва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua