• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Формат "НАТО Плюс" посилить військову підтримку України, — експерт

Надання Україні статусу "НАТО Плюс" передбачає конкретизацію та посилення вже наявних форм військової підтримки, зокрема фінансування для придбання зброї.

Формат "НАТО Плюс" посилить військову підтримку України
Формат "НАТО Плюс" посилить військову підтримку України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів в інтерв'ю "ДС" директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

Відповідаючи на запитання про можливі форми військової підтримки, він зазначив, що йдеться швидше не про нові форми, а про посилення старих.

"Це скоріше не нові форми, а конкретизація та посилення старих. Буде збільшено фінансування на придбання зброї, якої саме — буде видно надалі. Зокрема, нам потрібні засоби зв'язку, засоби ППО. Крім того, нам потрібне суттєве посилення військово-морського флоту. У цьому напрямку ми вже співпрацюємо з Великобританією, яка будує для України ракетні катери. Що стосується США, то ми чекаємо на постачання катерів Mark VI", — зазначив експерт.

Серед можливих спільних із США проєктів в оборонній сфері він назвав насамперед виробництво дронів, безпілотну авіацію, засоби радіоелектронної боротьби, а також космічні програми.

"Потенційно є багато сфер, у яких ми могли б співпрацювати з американцями, це залежить від того, який у нас потенціал. Тобто, це не те, що цікаве Україні, а який у нас є потенціал для такої співпраці. Звичайно, це залежить не тільки від потреб ЗСУ, а й від світових ринків озброєнь. Зброя має користуватися попитом не лише на внутрішньому ринку, а й у світі. Насправді, потрібно аналізувати ринки, їхні можливості, потужності щодо того, що ми можемо постачати", — сказав Сунгуровський.

Як писала "ДС", у США група республіканських конгресменів заявила про намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною "НАТО Плюс".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua