• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Формування підрозділів сил тероборони вирішили прискорити: Міноборони розкрило деталі

Міноборони вирішило прискорити формування підрозділів Сил територіальної оборони ЗСУ – вже визначено 86% місць дислокації, у прикордонних областях сформовано 70% штату мирного часу

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міноборони, передає "ДС".

"Розгортання системи ТрО відбуватиметься у три етапи. Нагадаю, що Сили ТрО – це окремий рід сил у складі ЗСУ. На першому етапі бригади та батальйони Сил ТрО розгортатимуться за штатом мирного часу. Це відбувається прямо зараз. У кожному батальйоні формується скелет із військовослужбовців ЗСУ. Їхнім завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО та захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон налічуватиме до 600 осіб", — розповів очільник Міноборони Олексій Резніков.

Після того, як у батальйонах та бригадах створять організаційно-управлінське ядро ​​з військовослужбовців і забезпечать відповідні умови, розпочнеться другий етап формування резерву ТрО. За тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві ТрО, закріплять зброю. Її видаватимуть на час навчань або у разі виникнення певних ситуацій.

На третьому етапі буде розглянуто питання необхідності створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань територіальних громад. Учасники цих формувань із власною мисливською зброєю за потреби зможуть залучатися до патрулювання або охорони об'єктів.

Загалом у складі Сил ТрВ ЗСУ сформують 25 бригад (по одній на кожну область), які об'єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район).

Постійна чисельність Сил ТрО у мирний час становитиме 10 тисяч військовослужбовців. У особливий період у підрозділах сил ТРО буде понад 130 тисяч осіб за рахунок створеного резерву.

Повідомляється, що станом на 17 січня визначено 86% місць дислокації підрозділів ТРО по всій Україні. У прикордонних регіонах з початку січня сформовано 70% штату бригад ТРО мирного часу. Наразі темпи розгортання військового компонента ТРО прискорюються.

У Міноборони наголосили, що перед укладенням контракту на службу в резерві ТрО кандидати мають пройти медогляд, а особи віком від 40 років – військово-лікарську комісію. Це з тим, що резерв ТрО проходитиме інтенсивну підготовку.

Наразі міністерство веде діалог із органами місцевої влади та самоврядування щодо забезпечення сил ТрО необхідними ресурсами. За словами Резнікова, йдеться про ремонт та облаштування місць дислокації, забезпечення всіх комунікацій, створення режимно-секретних об'єктів та приміщень для зберігання зброї та боєприпасів, транспорт тощо.

Нагадаємо, голова ОПУ Андрій Єрмак упевнений, що понад 90% українців готові захищати країну зі зброєю у руках.

Як повідомляла "ДС", згідно з нещодавнім опитуванням Українського інституту майбутнього, більшість українців не готові захищати свої населені пункти у складі військ територіальної оборони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua