• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

ФПУ просить президента зняти звинувачення і припинити тиск на лідерів профспілок

Українська влада має припинити наступ на профспілки та зняти незаконні обвинувачення з їхніх лідерів

Логотип ФПУ
Логотип ФПУ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

На це у своєму листі до президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Руслана Стефанчука наголошує Федерація профспілок України, передає "ДС".

Зокрема, ФПУ нагадала, що з початку військової агресії надала фінансову допомогу ЗСУ та ТРО на суму понад 300 млн грн. Підняла на захист України міжнародний профспілковий рух і прогресивну громадськість через багатотисячні демонстрації солідарної підтримки в Брюсселі, Лондоні, Берліні, Варшаві та інших європейських столицях.

Також зазначається, що з початку повномасштабної війни саме профспілки стали прихистком для 140 тисяч українців з зон активних бойових дій. Завдяки міжнародним партнерам та власним коштам профінансовано понад 120 млн грн допомоги тимчасово переміщеним особам. ФПУ відкрила двері 14 своїх санаторіїв, 8 туристичних закладів, а також гуртожитки навчально-методичних центрів профспілок та інші об’єкти, де щоденно перебуває понад 6 тисяч осіб.

Крім того, в профспілкових закладах проходять також реабілітацію після бойових поранень військові. Профспілки залучили міжнародних донорів, зокрема американський благодійний фонд "Corus International", Агентство профспілок нового розвитку Данії та Швеції, Європейську та Міжнародну конфедерацій профспілок, низку профспілкових центрів європейських країн.

Втім, додають у ФПУ, попри ці зусилля, "окремі політики намагаються знищити профспілки, проштовхуючи в Раду антисоціальні закони та переслідуючи профспілкових лідерів".

"На чому, до речі, у своїх зверненнях до України акцентували увагу чисельні міжнародні інституції", — вказано у листі.

ФПУ сподівається, що президент "не залишить поза увагою ці антидемократичні процеси, втрутиться в ситуацію та зупинить незаконний тиск на профспілки".

"…просимо Вас вжити заходів щодо припинення наступу на майнові права профспілок та тиску на профспілкових лідерів; зняти незаконні обвинувачення, відкликати антипрофспілкові законопроекти та перейти до конструктивного соціального діалогу, об’єднання зусиль на благо народу України та Перемоги над ворогом", — йдеться у зверненні ФПУ до Володимира Зеленського.

    Реклама на dsnews.ua