• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Франція допомагатиме Україні на "Великому будівництві" доріг, залізниці та авіагалузі

Франція допомагатиме Україні у фінансуванні та реалізації низки інфраструктурних проєктів, які забезпечать кращу інтеграцію України до європейської транспортної мережі, логістики та економіки

Зустріч з міністром економіки Франції
Зустріч з міністром економіки Франції
Реклама на dsnews.ua

Про це йшлося під час зустрічі з міністром економіки, фінансів та реконструкції Франції Бруно Ле Мером в Парижі, повідомляє міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Зазначені проєкти втілять, у тому числі, в рамках програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво".

За словами міністра, серед пріоритетів – оновлення парку вантажних електричних локомотивів для "Укрзалізниці", участь французьких будівельних компаній у проєктах концесії доріг та формування флоту для Національного авіаперевізника.

"Ми бачимо готовність наших французьких колег будувати стратегічні партнерські проєкти, які передбачають не просто закупівлю товарів чи послуг, а також довгострокове пільгове фінансування, промислову співпрацю та високий відсоток локалізації виробництва", — зазначив Кубраков.

Перша віцепрем'єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко зауважила, що співробітництво з Францією передбачає низку інших напрямків. "Співпраця національного авіаперевізника з Airbus в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння; постачання до України в рамках підписаної міжурядової угоди 130 локомотивів виробництва компанії Альстом для ДП "Укрзалізниця"; організація переобладнання пасажирських літаків Airbus у вантажні на базі ДП "Антонов", — зауважила Свириденко.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко анонсував створення національного авіаперевізника Ukrainian National Airlines в рамках президентської програми.

    Реклама на dsnews.ua