• USD 28.7
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гармаш розповів, що дратує Росію у законопроєкті про перехідний період

У законопроєкті про перехідний період на Донбасі Росію більш за все не влаштовує те, що її називають стороною конфлікту

Законопроєкт про перехідний період винесуть на голосування, коли буде "слушний геополітичний момент"
Законопроєкт про перехідний період винесуть на голосування, коли буде "слушний геополітичний момент"
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв'ю "ДС" представник української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Сергій Гармаш, передає "ДС".

"Головний пасаж, який не влаштовує Москву, у тому, що Росія названа стороною конфлікту. Виходячи з цього, вона втрачає можливість нав'язати Україні прямі переговори з ватажками квазіреспублік Донецька та Луганська", — сказав він.

Далі, продовжує Гармаш, Кремль не влаштовує неможливість, відповідно до цього документа, легітимізації російських збройних формувань, так званої "народної міліції", а також неможливість проведення виборів до того, як окуповану територію Донбасу візьмуть під контроль України.

"Разом з тим, не можна сказати, що якщо прибрати якийсь пункт, вони будуть згодні. Їхня важлива позиція в тому, що можуть прийматися лише російські варіанти документів, і спеціально в такій формі ведуть діалог, начебто хочуть якоїсь показової нашої капітуляції. І роблять це так, щоб компроміс не міг бути прийнятним. Мені одразу, як тільки я потрапив у цю ТКГ, це впало у вічі. З того часу мало що змінилося", — вважає представник української делегації.

Водночас, на його думку, західних партнерів не влаштовує, що Росія розцінює це як вихід із Мінських угод.

"Чому вона займає таку позицію, сказати неважко: Росія взагалі не визнає своїх зобов'язань щодо Мінських угод, їх це не дуже непокоїть. Не виконуючи ці угоди, Москва до того ж інтегрує окуповані території у свій військовий, політичний, економічний та інформаційний простір. А ми, виходить, у цей час маємо сидіти і нічого не робити. Тому наша позиція теж має проявлятися та оформлятися у конкретні дії. І цей законопроєкт формулює ставлення нашої держави, як вона збирається вирішувати проблему Донбасу", — підсумував Сергій Гармаш.

Як писала "ДС", Сергій Гармаш вважає, що законопроєкт про перехідний період винесуть на голосування, коли буде "слушний геополітичний момент".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua