• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

ДБР відновлює кримінальне провадження щодо недбалості правоохоронців у справі Гандзюк

Херсонська обласна прокуратура скасувала постанову слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань про закриття кримінального провадження щодо неналежного проведення досудового розслідування у справі посягання на життя Катерини Гандзюк

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила офіційна представниця обласної прокуратури Ганна Чернявська, передає "ДС".

"Так, відповідний документ про скасування постанови підписаний 17 січня заступником керівника Херсонської обласної прокуратури", — розповіла Чернявська.

У постанові обласної прокуратури, зокрема, зазначається, що територіальне управління ДБР, розташоване у Мелітополі, здійснювало досудове розслідування у кримінальному провадженні від 6 червня 2019 року щодо неналежного проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом посягання на життя Катерини Гандзюк. За результатами досудового розслідування 25 квітня 2020 року кримінальне провадження було закрите.

"Перевіркою обґрунтованості прийнятого рішення встановлено, що слідчим не забезпечено проведення всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження", — йдеться у постанові.

Зокрема, не допитали всіх працівників поліції, які залучалися до розслідування кримінального правопорушення стосовно посягання на життя Гандзюк, не витребувана інформація щодо проведення службових розслідувань з питань неналежного досудового розслідування кримінального правопорушення працівниками поліції, не допитали жодного процесуального керівника у провадженні, а також керівництво обласної прокуратури, не долучили звіт Тимчасової слідчої комісії ВР для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Гандзюк та інших громадських діячів.

Відповідну постанову Херсонської обласної прокуратури оприлюднив у Facebook адвокат Масі Найєм.

"Тепер Державне бюро розслідувань таки має розслідувати дану справу… Відтепер всі дії по цій справі будуть під увагою суспільства і слідчі ДБР мають зрозуміти відповідні наслідки", — зазначив адвокат.

Як повідомляла "ДС", активістку Катерину Гандзюк, яка працювала в Херсонській міськраді 31 липня 2018 року в Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою. В результаті нападу вона отримала опіки 40% шкіри і сильне пошкодження очей.

Гандзюк, яка займалася в тому числі антикорупційними розслідуваннями, після нападу перенесла 11 операцій. 4 листопада 2018 стало відомо про її смерть.

Після смерті активістки справа була перекваліфікована на умисне вбивство.

У причетності до нападу підозрювали експомічника депутата Херсонської обласної ради Олексія Левіна (Москаленка), який, за даними ЗМІ і родичів Катерини Гандзюк, мав тісні контакти з владою, в тому числі з головою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим і головою Херсонської обласної ради Владиславом Мангером.

28 липня 2020 года Офіс генерального прокурора направив до суду обвинувальний акт по Владиславу Мангеру і Олексію Левіну у справі про вбивство активістки.

Прокуратура просить засудити Владислава Мангера і Олексія Левіна до 12 років позбавлення волі.

Один з підозрюваних у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк Ігор Павловський заявив в суді 1 жовтня що інший підозрюваний Олексій Левін називав голову Херсонської облради Владислава Мангера замовником нападу на Гандзюк.

16 жовтня 2020 року Приморський районний суд Одеси визнав фігуранта "справи Гандзюк" Ігоря Павловського винним у приховуванні злочину щодо Гандзюк. Його засудили до двох років увʼязнення з відстрочкою 1 рік. 3 грудня Ігор Павловський вийшов на свободу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua