• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Генштаб ЗСУ пояснив: жінок ставитимуть на військовий облік лише за їхньою згодою

Жінок братимуть на військовий облік лише за наявності їхньої згоди. Ставити жінок на такий облік пропонують не раніше, ніж за місяць після завершення особливого періоду в Україні

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на посиланням на Facebook-сторінці Генерального штабу ЗСУ, передає "ДС".

Зазначається, що Генштаб розробив запропоновані зміни до переліку спеціальностей та/або професій, пов'язаних із відповідними військово-обліковими спеціальностями, після отримання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних.

Таким чином, наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, визначені у додатку 1 до наказу, братимуться на військовий облік військовозобов'язаних.

Водночас проведення загальної мобілізації під час війни з Російською Федерацією показало, що на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань покликано близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв'язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. Наразі у Збройних Силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

"Враховуючи це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацьовано пропозиції щодо постановки жінок на військовий облік військовозобов'язаних лише за їх згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів щодо включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після закінчення особливого періоду в державі", — заявили в Генштабі.

Нагадаємо, у червні РНБО наголосив, що з початком повномасштабної війни в Україні почало поширюватися багато фейків з питань мобілізації населення. Зокрема, один з них – про примусову мобілізацію жінок, яких згодом нібито відправляють на передову.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua