• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Очільників двох судів на Луганщині та Харківщині підозрюють у держзраді: подробиці від ДБР

Держбюро розслідувань оголосило підозру в державній зраді головам двох районних судів у Луганській і Харківській областях

Очільників двох судів підозрюють у державній зраді
Очільників двох судів підозрюють у державній зраді
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ДБР, передає "ДС".

За даними слідства, голова одного з районних судів Луганщини після окупації міста прийняла пропозицію обійняти посаду судді в незаконно створеному органі так званої "ЛНР".

"З метою швидкого встановлення та зміцнення окупаційної влади підозрювана оголосила "збір" суддів та працівників апарату райсуду. Вона публічно закликала їх перейти на бік ворога та присягнути на вірність так званій "ЛНР". Голова суду запевняла підлеглих, що окупована територія увійде до складу псевдореспубліки та гарантувала сприяння в отриманні посад у новостворених "судових органах", — кажуть у відомстві.

На Харківщині очільницю одного з районних судів також підозрюють у державній зраді.

"Після окупації одного з населених пунктів Харківської області очільниця місцевого суду особисто почала підготовку судової установи до співпраці з ворогом. Вона активно закликала своїх підлеглих зрадити Україну і вже разом вершити так зване "судочинство" в складі окупаційної влади. Також підозрювана шукала підтримку і серед місцевих правоохоронців, яким пропонувала співпрацю з агресором", — розповіли у бюро.

Головам суду оголосили підозру у державній зраді (ч. 1, 2 ст. 111 Кримінального кодексу України) та колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1). Їм загрожує до 15 років ув'язнення або довічне. Вирішується питання про затримання з метою приводу.

Як писала "ДС", за підозрою у державній зраді затримали голову Середино-Будської територіальної громади на Сумщині.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua