• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Голова НАЗК вважає, що створення реєстру олігархів "втратило актуальність"

Створення реєстру олігархів втратило свою актуальність, вважає голова Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков

Голова НАЗК вважає, що створення реєстру олігархів втратило актуальність
НАЗК / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Таку думку Олександр Новіков висловив в інтерв'ю Forbes, передає "ДС".

На його думку, реєстр олігархів "втратив актуальність, адже люди, яких ми раніше вважали олігархами, втратили центри свого впливу".

"Йдеться не тільки про бізнес, а й, наприклад, про телеканали. Коли ми виграємо війну, одним із головних завдань буде вступ до ЄС, а значить — боротьба з корупцією та створення єдиних умов для всіх. Олігархам немає місця у такій системі, вони перетворяться просто на великий бізнес"– сказав Новіков.

Щодо процедури конфіскації майна голова він зазначив, що на сьогодні є два види конфіскації: кримінальна й адміністративна. Зокрема нещодавно ухвалений законопроєкт №7194 створює додаткову адміністративно-правову процедуру конфіскації активів.

"Медведчук, Євген Мураєв та Анатолій Шарій підпадають під ознаки колабораційної та терористичної діяльності. Їхнє майно можна конфіскувати за кримінальним провадженням та за законом №7194", — заявив керівник НАЗК.

"Очевидно, що кримінальна справа Медведчука – це довгий процес. Однак закон №7194 передбачає досить швидку судову процедуру, яка триває до 15 діб: 10 днів – на рішення суду та ще 5 – на розгляд справи у випадку апеляції. Важливо, аби РНБО наклала санкції на тих людей, на яких вже наклали санкції наші західні партнери. Наразі цього досі не зроблено. Тому й Мінʼюст поки не може звернутися до суду", — додав Новіков.

Як писала "ДС", Олександр Новіков 12 травня призначив своїм заступником колишнього очільника НАБУ Артема Ситника.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua